Rozpoczynamy sezon ogrodowy z GREENWORKS

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, a my z planujemy powrót do prac ogrodowych. Wielu z nas przed pierwszym grillowaniem musi jednak uporać się z pozostałościami zimy. Dzięki akumulatorowym narzędziom akumulatorowym marki Greenworks, przygotowanie ogrodu na nowy sezon jest szybkie i przyjemne.

Odnowa po zimie – pielęgnacja trawnika

Rozpoczęcie sezonu zaczynamy od aeracji i wertykulacji, które są kluczowe dla zdrowia trawnika. Dzięki 40V Aeratorowi/Wertykulatorowi Greenworks, te dwie czynności możemy wykonać jednym urządzeniem. Aerator, wyposażony w 16 stalowych ostrzy, skutecznie nakłuwa nawet twardą ziemię, natomiast wertykulator z 24 szpikulcami precyzyjnie usuwa mech, chwasty i martwą materię. Dzięki temu trawnik może lepiej oddychać i jest lepiej przygotowany na wiosenne sianie.

Aeracja polega na spulchnianiu i napowietrzaniu gleby, co sprzyja wzrostowi trawy.
Wertykulacja natomiast to cięcie trawnika w pionie, by usunąć martwą materię i przygotować go do dalszych zabiegów, jak siew czy piaskowanie.

Co jeszcze jest wyróżnia to urządzenie?

  1. Kompaktowa budowa i lekka waga
  2. Ergonomiczny, miękki uchwyt, który jest dodatkowo składany, co ułatwia przechowywanie
  3. Duże 4 koła do komfortowej pracy w trudnych warunkach
  4. I oczywiście powtórzymy raz jeszcze - 2 funkcje aeracja / wertykulacja w jednym urządzeniu – oszczędność miejsca i pieniędzy

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja trawnika na wiosnę jest kluczowa dla jego zdrowego wyglądu przez cały sezon. Po aeracji lub wertykulacji warto odczekać kilka dni, aż trawnik się zregeneruje. Trawa powinna być w miarę zdrowa i wzrosnąć do wysokości wymagającej koszenia. Co ważne: przy pierwszym koszeniu nie ścinaj jej za krótko! Postaraj się, aby pozostawić ją nieco wyższą niż zazwyczaj, co wspiera jej regenerację i zdrowy wzrost.

A do cięcia potrzebujemy dobrej kosiarki. I właśnie. Tu pojawia się pytanie: jaką wybrać?

Jeżeli szukasz kosiarki, która jest wydajna, cicha i mocna, marzysz o koszeniu bez plączących się kabli, pociągania za linkę i wdychania spalin… Mamy dla Ciebie idealną propozycję!

Kosiarka akumulatorowa GREENWORKS 2x24V 

Wygodna, zwrotna, kompaktowa kosiarka o niskiej wadze i niskim poziomie hałasu. Idealna do koszenia średniej powierzchni trawników – tak od 500 m2 do 700 m2.

Korpus kosiarki wykonany jest ze specjalnego „miękkiego” tworzywa sztucznego ABS.
Szerokość koszenia wynosi 41 cm, kosiarka posiada funkcję mulczowania oraz zbierania trawy. Kosz na trawę ma całkiem sporą pojemność 50 litrów, dzięki temu nie musimy go co chwilę opróżniać i jest wykonany w metalowej, solidnej ramie.
Kosiarka posiada centralną regulację wysokości koszenia od 25 mm do 80 mm. Łatwo można przenosić i zmieniać jej położenie, gdyż wyposażona jest w specjalny uchwyt o centralnym położeniu i bardzo dobrym wyważeniu.


Koła są stabilne i solidne: średnica koła przedniego wynosi 18 cm, tylnego 20 cm. Stosunkowo niewielka waga 18 kg czyni kosiarkę bardzo zwrotną i łatwą w manewrowaniu.
Niewątpliwą zaletą systemu 2x24 V jest możliwość wykorzystania akumulatorów 24 V nie tylko do innych narzędzi ogrodowych Greenworks, ale również do szerokiej gamy elektronarzędzi akumulatorowych Greenworks 24 V. Jeden akumulator i wiele narzędzi – to jest to, czego szukacie!

Efektywne nawadnianie

Trawnik wymaga regularnego podlewania. Bez tego będzie suchy i nieładny. Ważna uwaga, o której zapominamy: Zamiast częstego i płytkiego podlewania, lepiej jest podlewać rzadziej, ale dokładniej. Dąży się do tego, aby woda dotarła głęboko do korzeni trawy, co zachęca je do głębszego wzrostu. W idealnych warunkach, trawnik powinien być podlewany tak, aby gleba była nawodniona na głębokość około 15-20 cm. Zazwyczaj odpowiada to około 2-3 cm wody na tydzień, w zależności od typu gleby. To jednak wiąże się z używaniem dużej ilości wody, ale… mamy na to sposób!

Masz zbiornik na deszczówkę? To zobaczCi coś, co z pewnością Ci się spodoba. Coś, co pozwoli Ci na podlewanie bezpośrednio z beczki!

Akumulatorowa pompa zanurzeniowa Greenworks 24V

Pompa z lancą do podlewania to idealne narzędzia do ogrodu czy na działkę, umożliwiające podlewanie bezpośrednio z beczki bez dostępu do prądu elektrycznego. Kasetę na akumulator należy umieścić na zewnątrz zbiornika (można zawiesić na ściance) a w zbiorniku należy umieścić pompę zanurzeniową. Dzięki takiemu zestawowi możemy podlewać nasz ogród nawet do 17 metrów od beczki. Dysza do podlewania posiada regulację różnych rodzajów strumieni wody, od prostego po szerokokątne zraszanie.
Dysza do podlewania posiada regulację różnych rodzajów strumieni wody, od prostego po szerokokątne zraszanie.


I, co ważne, akumulator 24V jest kompatybilny z innymi urządzeniami z linii 24V (ogród + elektronarzędzia).

Przycinamy drzewa i krzewy

Teraz czas przycięcie drzew i krzewów. Wczesną wiosną, gdy minie ryzyko mrozów, należy przyciąć róże, hortensje, drzewa owocowe, jak jabłonie czy śliwy. Przycina się je wczesną wiosnę, zanim zaczną wypuszczać pąki. Usuwa się suche, chore oraz krzyżujące się gałęzie, aby zapewnić lepsze dojrzewanie owoców.
Lawendę najlepiej przycinać wczesną wiosną, gdy tylko minie ryzyko przymrozków, ale zanim zaczną wypuszczać nowe pędy. Zrobimy to błyskawicznie, jeśli użyjemy tego oto narzędzia:

24V Nożyce do podcinania krzewów, traw, zestaw z ładowarką i akumulatorem 2 Ah

Po pierwsze, są idealne do wykończenia trawnika (z nożem tnącym o szerokości około 12 cm i skoku cięcia 8 mm), koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach, koszenia trawy przy krawędzi trawnika, a dzięki wymiennemu ostrzu (kadr z wymianą ostrza) o długości 20 cm i szerokości 8 mm nożyce te zamieniają (kadr z przycinania trawnika i obrzeży trawnika) się w lekkie nożyce do krzewów, wysokich traw, czy lawendy.

 

Co jeszcze sprawia, że warto mieć je w swoim ogrodzie?

  1. Są lekkie, ważą zaledwie 1,2 kg! (zbliżenie na nożyce)
  2. Dzięki gumowej obudowie nie ślizgają się w dłoni podczas pracy! (zbliżenie na obudowę)
  3. Mają wysoką wydajność cięcia, wynoszącą ponad 2400 obrotów na minutę
  4. Do urządzenia można dokupić dodatkowo wysięgnik do nożyc do przycinania. Ułatwi on przycinanie wysokich krzewów
  5. Ten akumulator wykorzystasz również do szerokiej gamy innych elektronarzędzi do warsztatu czy ogrodu marki Greenworks z linii 24 V! 

Do cięcia wysokich drzew i krzewów przyda nam się 40 V Pilarka oraz Nożyce do żywopłotu na wysięgniku 2w1


Akumulatorowa pilarka i nożyce do żywopłotu na wysięgniku to urządzenie 2w1: Kupując jedno urządzenie, masz jednocześnie dwa najpopularniejsze urządzenia połączone w jedno dla bezpiecznej pracy przy wysokich krzewach i drzewach.
Nożyce do żywopłotu z łatwością poradzą sobie z kształtowaniem koron drzew, ścinaniem i przycinaniem krzewów, żywopłotów i innych roślin ozdobnych. Siedmiopozycyjne ostrze umożliwia cięcie roślin pod różnymi kątami.
Z kolei pilarka z prowadnicą umożliwia cięcie wysokich gałęzi.

3-częściowy wysięgnik pozwala dotrzeć do miejsc znajdujących się na wysokości ponad 2 metrów!

Warto podkreślić, że brak kabla zasilającego zwiększa mobilność narzędzia i ułatwia manewrowanie, a cicha praca akumulatorowych narzędzi ogrodowych Greenworks nie zakłóci popołudniowego odpoczynku sąsiadów.

Nożyce zasilane są za pomocą akumulatora Li-Ion o napięciu 40V, którego użyjesz również do innych elektronarzędzi marki marki Greenworks

Drabina już nie będzie Ci potrzebna!

A do cięcia grubszych gałęzi przyda nam się to: 40 V Pilarka łańcuchowa 25 cm z górnym uchwytem.

Waga pilarki (bez akumulatora) wynosi jedyne 2,4 kg, a prowadnica ma 25 cm długości, co umożliwia obsługę nawet jedną ręką! Łańcuch ma 1/4”. Urządzenie jest łatwe w użyciu dzięki miękkiej rękojeści. Napięcie czy wymiana łańcucha nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych narzędzi. Dzięki mocnemu silnikowi radzi sobie z trudniejszymi zadaniami. Doskonale sprawdzi się również podczas przycinania małych drzewek ogrodowych i cięcia cienkich, suchych gałęzi, a także przy kształtowaniu żywopłotów. 

Wiosenne porządki w ogrodzie i wokół domu

Teraz pozostaje pytanie – co z pozostałymi gałęziami, śmieciami, kamieniami? Oszczędzaj kręgosłup, nie dźwigaj, wykorzystaj naszą kultową 40 V Taczkę ogrodową.  

Sprawdzi się dla każdego – nie tylko dla kobiet czy osób starszych – w końcu kręgosłup mamy tylko jeden i każdy powinien o niego dbać! Akumulatorowa taczka ogrodowa Greenworks ma automatyczny napęd i maksymalne obciążenie 100 kg. Taczka może poruszać się do przodu i do tyłu oraz po bardzo nierównym terenie. Dwa duże koła z bieżnikiem świetnie sobie radzą, a mniejsze kółko skrętne ułatwia manewrowanie taczką. Akumulatorowe zasilanie sprawia, że obsługa taczki jest lekka i przyjemna, a przy tym nie generuje dużego hałasu. I jeszcze bardzo ważna rzecz, która poprawi komfort Twojej pracy: funkcja wysypywania zawartości dzięki wspomaganemu sprężyną uchwytowi umożliwia szybkie i bezproblemowe opróżnianie taczki. Dla większego bezpieczeństwa taczka wyposażona jest w bezpieczny klucz rozruchowy. I jeszcze jedno - ten akumulator wykorzystasz również do szerokiej gamy innych elektronarzędzi do warsztatu czy ogrodu marki Greenworks z linii 40 V!

I zanim zaczniemy uprawiać nasz ulubiony narodowy sport – grillowanie, zostało nam jeszcze posprzątanie tarasu. Dwie rzeczy, które nam w tym pomogą: Zamiatarka Starmix 375 Turbo oraz
40 V Myjka ciśnieniowa.

Zamiatarka Starmix 375 Turbo to Twój sprzymierzeniec w utrzymaniu czystości wokół domu!
Z tym sprzętem porządki po zimie to czysta przyjemność.

Markę Starmix z pewnością kojarzycie z niezawodnymi odkurzaczami przemysłowymi.
A tym razem chciałem pokazać Wam równie profesjonalny sprzęt –  zamiatarkę, która nadaje się nie tylko do użytku przemysłowego, ale również do prac wokół domu.

Zamiatarka wyposażona w system Turbo - lepszy efekt zamiatania dzięki zastosowaniu dwóch szczotek przednich oraz dodatkowo walca szczotkującego. W pierwszym etapie szczotki przednie podnoszą śmieci z przodu maszyny i przesuwają je w kierunku wałka szczotkującego. Wałek przenosi je do zbiornika, a jednocześnie wymiata drobny brud pod zamiatarką. To gwarantuje lepszą wydajność i jakość sprzątania.
Do tego nie zajmuje wiele miejsca w garażu czy domku narzędziowym.

Z kolei jeżeli potrzebujesz umyć grill, rower, trampolinę dla dzieciaków, taras, ułatw sobie to zadanie z wydajną, kompaktową, akumulatorową myjką ciśnieniową GREENWORKS 40 V!
Najlepsze jest w niej to, że przeniesiesz ją w dowolne miejsce i nie musisz szukać żadnego źródła prądu! Dzięki temu, że jest akumulatorowa, weźmiesz ją ze sobą na działkę czy do domku letniskowego.
To bezsprzecznie najlepsza alternatywa dla uniwersalnych myjek "na przewód" dzięki nowoczesnemu silnikowi bezszczotkowemu serii DigiPro.
Ciśnienie 70 barów, wbudowany silnik oraz zbiornik na wodę o pojemności 20 l skutecznie pozwolą nam zadbać o porządek w ogrodzie i wokół domu.


Myjka ta jak na urządzenie akumulatorowe ma wysoki przepływ 300 l/h, a wraz z kilkoma dołączonymi akcesoriami pozwala na wykonanie różnych prac w miejscach, gdzie nie masz dostępu do gniazdka z prądem. Co ciekawe, jej waga to tylko 7,9 kg!

Dlaczego GREENWORKS? 

Marka Greenworks oferuje szeroki wachlarz akumulatorowych narzędzi do warsztatu i ogrodu (24 V, 40 V i 60 V), umożliwiając kompleksowe rozwiązania. Jeden akumulator wykorzystasz do wielu narzędzi – i tych ogrodowych, i tych np. warsztatowych w przypadku linii 24 V. Poza tym są ciche, przyjazne dla środowiska, mobilne. Zapomnij o plątaninie kabli i szukaniu gniazdka. Nie musisz też wymieniać oleju czy filtrów, nalewać benzyny... A poza tym, musisz to przyznać, świetnie wyglądają – mają fajny design, prawda? Sprawdź całą naszą ofertę na stronie www.greenworks.pl